Jak rozwiązać problemy finansowe spółki?

Jak rozwiązać problemy finansowe spółki?

Problemy z finansami to sprawa ludzka i w ostatnim czasie coraz bardziej powszechna. Tego typu kłopoty dotykają zarówno osoby prywatne, jak i duże firmy. Jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej, gdy w powietrzu wisi bankructwo? Trzeba pamiętać, że nawet z najgorszej sytuacji zawsze jest jakieś wyjście.

Restrukturyzacja zadłużenia

Jeśli twoja spółka dorobiła się licznych długów, które niestety przewyższają firmowe możliwości, trzeba działać szybko. Jeśli zbagatelizujesz tę sprawę, a szukanie rozwiązania problemów będziesz odkładać w nieskończoność, majątek spółki zostanie zajęty przez komorników, a ty już na zawsze będziesz postrzegany przez banki jako potencjalny bankrut. Co można zrobić? Przede wszystkim należy zgłosić się do profesjonalnej kancelarii prawnej, w której swoje usługi oferują doradcy restrukturyzacyjni. Doświadczona i wykwalifikowana osoba pomoże uporządkować firmowe zobowiązania oraz wystąpić do wierzycieli z propozycjami ugody. Dzięki temu zyskasz na czasie, a duża część długów może zostać nawet umorzona!

Szukanie dodatkowych środków

Kolejną sprawą, która z pewnością pomoże twojej spółce wyjść na prostą, jest szukanie dodatkowych pieniędzy i oszczędności. Może warto sprzedać trochę sprzętu, lub nawet odsprzedać udziały w firmie? Wielu przedsiębiorców decyduje się także na rozszerzenie usług, aby w krótkim czasie maksymalnie zwiększyć przychody. Jeśli chcesz rozwijać swoją działalność, możesz rozważyć wsparcie ze strony państwa, np. finansowanie przedsiębiorstw. Być może uda ci się pozyskać dodatkowe w ten sposób. Nie mogę one oczywiście zostać przeznaczone na spłatę zobowiązań, jednak jeśli zainwestujesz je w rozwój spółki, z pewnością szybko uda ci się zwiększyć zarobki.

Windykacja kontrahentów

Wiele firm wpada w tarapaty finansowe z powodu niewypłacalnych kontrahentów. Firmowe problemy to dobry moment, aby zweryfikować listę dotychczasowych klientów i sprawdzić, czy ktoś przypadkiem nie zalega firmie jakichś pieniędzy. Odzyskanie środków nie będzie oczywiście proste, ale z pomocą przychodzą wykwalifikowane kancelarie prawne, które przeprowadziły już setki podobnych postępowań. Prawnik przeanalizuje sytuację, sporządzi odpowiednie wezwania do zapłaty oraz zwróci się do kontrahenta z propozycją zawarcia porozumienia. Jeśli to nie pomoże, sprawa powinna trafić do sądu. Koszt postępowania i tak poniesie zadłużony klient, a ty w końcu odzyskasz należności. Dobry prawnik naprawdę może zdziałać wiele! Adwokat, Szczecin czy Warszawa, w każdym mieście znajdziesz godnych zaufania fachowców!